
Het federale debuut van de Fietsersbondactie op 30 km/u tijdens de onderhandelingen op 17 april vond plaats aan de Nieuwegeinse kruising Richterslaan/Mendes da Costalaan.  ,
We verdeelden gedroogde vruchten en bloemen aan ruiters en voetgangers als leden van de Fietsvereniging. En we vroegen hen eerst te ondertekenen. Omdat 30 levens redt, hoe je het bewijs ook ophangt.
Onderzoek: 30 km/h rijden kan levens redden
Dat geeft aan dat de Fietsersbond opdracht gaf aan Bureau Decisio. Een federaal maximum van 30 km/h binnen de bebouwde locatie kan jaarlijks ten minste 13 verkeersdoden en 600 ernstige verwondingen verminderen. Het betreft vooral straten in het ontwikkelde gebied zonder fietspad, waar zowel fietsers als bestuurders de weg delen. Het maximum is nog steeds hetzelfde op verschillende wegen in de regeling.
Richterslaan
De Richterlaan in Nieuwegein is een straat als deze, met slechts een verfstreep om fietsers te scheiden van het actieve autoverkeer. Mensen hingen uit het raam vanavond om ons te laten weten hoe snel ze hierheen reizen. Het is een riskant kruispunt, hoe goed je het ook deed. Een van de passerende auto’s beweert dat auto’s rijden veel te snel onder. Het Cyclist Union Department is waar er echte verandering nodig is, maar we zullen het zo noemen.
Oversteken van de beitel
De Mendes de Costalaan zal volgens dat plan een autostraat worden en de prioriteit van het kruispunt zal worden omgekeerd. Dit biedt een snel en veilig pad naar de stad. We ontdekken dat dit ook een frequentiereductie op de Richterslaan van 50 tot 30 kilometer per uur inhoudt. En nog iets: we denken dat dit van toepassing is op alle regio’s van Nieuwegein. Een van de aanbevelingen die we op het punt staan te doen aan alle sociale functies ‘verkiezingen voor de 2026 provinciale verkiezingen is dit.
Meer details
Bekijk alle acties en ontvang het rapport van de Fietsersbond website.