Geplaatst op Geef een reactie

België en Noordrijn-Westfalen werken samen om autodiefstal te stoppen

bunnikdief
Gepubliceerd: 13 november 2025

België, Luxemburg, Noordrijn-Westfalen, België en Nederland verenigen zich bij de strijd tegen autooverval. In Europa worden jaarlijks duizenden fietsen gestolen door een juridisch netwerk dat buiten de nationale grenzen opereert. Door samen te werken, zijn voertuigcriminelen meer kans te worden gepakt en hun kansen om ze sneller te vinden.

De gecombineerde methode werd afgelopen dinsdag in Brussel onthuld tijdens de Benelux racetijd. Er was een Fietsersbond. Het plan omvat drie specifieke acties:

  1. De autoriteiten kunnen de informatie effectiever veranderen. Zelfs wanneer gestolen fiets verschijnen over de grens, kunnen ze worden geïdentificeerd en sneller gevolgd als gevolg van dit.
  2. De autoriteiten zijn actiever op het gebied van grenshulp, bijvoorbeeld door wederzijdse onderzoeken en controles.
  3. Het Franse MyBike-programma en andere regionale fietsregistratiesystemen zijn met elkaar verbonden.

autodiefstal vormt de meerderheid van de georganiseerde misdaad

Wandeldiefstal is al vele jaren het meest voorkomende type georganiseerde misdaad in Nederland. Fietsfraude is de oorzaak van meer dan 10 procent van alle overtredingen. Ongeveer 900 000 fietsen werden gestolen in 2023, een stijging tot 30 procent ten opzichte van 2021. Met uitzondering van e-bikes zijn er 42 procent meer voertuigdiefstal dan in 2021.

In Europa is een duidelijk beeld te zien: Volgens CORDA is het aantal gestolen elektrische fietsen de afgelopen jaren met 30 procent gestegen.

Franse wetten om autodiefstal te stoppen

In Nederland werken de overheid, verzekeraars en wielerverenigingen samen onder de Stichting Verzekeringsbureau Verkerkerij (VbV). Wim Bot, dekkingsadviseur bij de Fietsersbond,  Dat is bemoedigend, maar er moet nog veel meer gedaan worden vanuit het Rijk. Zonder een specifieke strategie, autodiefstal kan escaleren tot een groter probleem. En dat beïnvloedt de wens om te rijden als een levensvatbare manier van vervoer. Daarom is het een goed punt dat we nu een grensoverschrijdende aanpak hebben.

Fietsregistratie

Er is geen federaal lidmaatschapsprogramma zoals MyBike in België. Dit wordt gewerkt aan het gebruik van de basis VBV. Het doel is om in ieder geval recent verkochte e-bikes aan te melden. Er zijn persoonlijke activiteiten zoals . combineert een slimme mix van voertuigregistratie met onderscheidende SafeTags voor bescherming en een preventie- en herstelgemeenschap.

Sluit uw voertuig goed af.

Wanneer een fiets in beweging is, effectief vergrendeld met veel sloten, zelfs bij een snelle stop. We vragen aandacht met de strategie” State-E-Lekker.” Deze strategie is een VbV-actie en wordt ondersteund door de Fietsersbond. We werken samen met verschillende partners in deze strijd, waaronder gemeenschappen, autoriteiten en de NS.

  • bewakingscamera

    Fietsdiefstal

    autodiefstal van een van de grootste ergernissen van de rijders. Tips ter voorkoming van fraude

Bespreek deze site

een lijst van documenten

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *